BIURO TŁUMACZEŃ ONLINE – GRUDZIĄDZ, ŚWIECIE

Poradnik dla osób wyjeżdżających zagranicę cz.1

Wyjeżdżając zagranicę, zwłaszcza do pracy lub w jej poszukiwaniu należy pamiętać o wielu rzeczach, które postaramy się Państwu przybliżyć na kanwie naszych osobistych doświadczeń. W artykule tym zajmiemy się zarówno stroną „papierkową” całego przedsięwzięcia jak i bardziej przyziemną, dotyczącą przede wszystkim ekwipunku, ale i nie tylko.

Tłumaczenie dokumentów potwierdzających wykształcenie

Strona papierkowa

Upewnij się, że praca, którą masz dostać zagranicą, nie okaże się porażką. Nieocenionym źródłem wiedzy, wydaje się być Internet i fora, na których można znaleźć informacje na temat przyszłego pracodawcy. Spróbuj zlokalizować nieopodal miejsca pracy jakąś znajomą Ci osobę, które może Cię wspomóc w trudnych chwilach. Jadąc do pracy warto zabrać ze sobą również tłumaczenia podstawowych dokumentów rekrutacyjnych takich jak choćby, CV, list motywacyjny czy też referencje od polskich pracodawców. Zależnie od charakteru pracy lub też aspiracji związanych z jej poszukiwaniem można również dokonać wcześniej tłumaczeń dokumentów potwierdzających wykształcenie np. suplementu dyplomu. Równie ważną kwestią jest ubezpieczenie. Biura ubezpieczeń w swojej ofercie posiadają specjalne polisy dla osób podejmujących pracę poza granicami Polski. Niezbędnym elementem wyjazdów jest również posiadanie przy sobie pewnej ilości gotówki. Najlepiej w banknotach, ale nie tych największych nominałów. Najlepiej jeśli pieniędzy nie trzyma się w tym samym miejscu garderoby. Konieczne jest również zabranie ze sobą książeczki zdrowia i informacji o lekach, na które jesteśmy uczuleni. W telefonie komórkowym przed osobą do kontaktu należy umieścić skrót ICE (in case of emergency) –skrót informujący ratowników, do kogo powinni zadzwonić w razie nagłego wypadku.

Poradnik dla osób wyjeżdżających zagranicę
Poradnik dla osób wyjeżdżających zagranicę

Strona „techniczna”

Zweryfikuj przed wyjazdem swoje ubrania. Nie wszystko będzie Ci potrzebne. Jeśli jedziesz do pracy fizycznej w zależności od pogody, tak dobierz strój, aby móc ubierać się „na cebulkę”. W przypadku gdy praca ma być stricte „na roli” wyposaż się w nakolanniki oraz kilka par rękawic roboczych. Warto mieć przy sobie scyzoryk Macgyver’a oraz zapalniczkę. Podstawą jest jednak wygodny plecak i torba podręczną, do której chętnie zajrzysz w poszukiwaniu jedzenia i rzeczy umilających podróż do miejsca docelowego.