BIURO TŁUMACZEŃ ONLINE – GRUDZIĄDZ, ŚWIECIE

Dlaczego jedne kierunki tłumaczeń, ustępują miejsca drugim ?

Trendy determinujące popularność danego języka są ściśle uzależnione od sytuacji społecznopolitycznej. Fakt ten można dostrzec, prowadząc biuro tłumaczeń online. Jeszcze do niedawna wśród naszej klienteli dominowały przekłady angielskiego i niemieckiego.

Dziś sytuacja jest zmienia się niemal o 180 stopni. Do wcześniej wymienionych przekładów, dołączają kolejne kierunki translacji.  Tłumaczenia norweskiego, szwedzkiego, niderlandzkiego, duńskiego i ukraińskiego są coraz częściej zamawianie, nie tylko przez firmy, ale również i osoby prywatne. Do głównych przyczyn takiego stanu rzeczy można zaliczyć:

Kierunki tłumaczeń

  • Zmianę kierunków wyjazdowych – koniec pierwszej dekady XXI wieku obfitował w masowe wyjazdy zarobkowe do Wielkiej Brytanii. Wielu Polaków opuściło nasz kraj, chcąc znaleźć drugi dom w Królestwie Albionu. Siłą rzeczy wzrósł popyt na przekłady polsko angielskie. Klienci ze wszystkich stron kraju zaczęli poszukiwać translacji różnego rodzaju zaświadczeń, aktów urodzenia i małżeństwa. Z chwilą ogłoszenia Brexitu popyt na tego rodzaju usługi zdecydowanie spadł. Osoby, które zapragnęły opuścić ojczyznę obierają inny azymut Zwiększonym zainteresowaniem cieszy się Skandynawia oraz Holandia.
  • Napływ obcokrajowców do Polski – kraj, w którym żyjemy z każdym rokiem poprawia swoje wskaźniki gospodarcze. Zmniejszamy tym samym swój dystans do krajów Europy Zachodniej. Podobnie jednak jak inne Państwa w naszym regionie padami ofiarą starzenia się społeczeństwa. Ma temu zapobiec uskuteczniany program 500 +. Póki co jednak, aby podtrzymać trend wzrostowy musimy polegać na sile napływowej ze Wschodu. W ostatnich latach do Polski przybyło ponad 3 miliony Ukraińców. W konsekwencji powyższego ukraiński to jeden z najpopularniejszych języków, które są obsługiwane przez Protlumaczenia.pl.
  • Rozwój rodzimych przedsiębiorstw – w ostatnich latach przeobrażeniu uległo oblicze biznesu. Polskie firmy stały się bardziej konkurencyjne. Zmniejszenie dystansu technologicznego oraz zdecydowana poprawa jakości, sprawiła że nasze produkty stały się poszukiwane na całym świecie. Sławetną wódkę i szynkę uzupełniły także inne towary. Polacy znani są na całym globie z rozwiązań w sferze IT, przemysłu oraz dziedzin związanych z medycyną. W sektorze komercyjnym trudno jednak wyróżnić dominujący trend. Zapotrzebowanie na tłumaczenia danego języka jest zależne od sytuacji.
Wiele firm wykazuje zwiększone potrzeby tłumaczeniowe
Wiele firm wykazuje zwiększone potrzeby tłumaczeniowe