BIURO TŁUMACZEŃ ONLINE – GRUDZIĄDZ, ŚWIECIE

Tłumaczenia mogą na siebie zarabiać

Tłumaczenia to bardzo ważny element współczesnych czasów. Wbrew pozorom ich funkcja nie musi być ani trochę statyczna. Przekłady mogą bowiem na siebie zarabiać. W zglobalizowanym świecie taki stan rzeczy nie jest wcale niczym wyjątkowym.

Żyjemy w rzeczywistości, w której coraz trudniej uchwycić granice. Coraz więcej firm, w poszukiwaniu rozwoju obiera kierunki zagraniczne. Do poszukiwań nowych klientów najlepiej przyczynia się skuteczna reklama. Ta zaś jest niemożliwa bez materiałów napisanych w mowie wybranej grupy docelowej. Czesi, Holendrzy czy też Szwedzi najlepiej przyswoją sobie treści, których nie będą musieli tłumaczyć poprzez Google Translator. Do dobrych przykładów wykorzystania tłumaczeń w celach rozwojowych zaliczyć możemy:

Jak zarabiać na tłumaczeniach ?

  • Przygotowanie lokalizacji firmowego bloga – blog to bardzo ważne ogniwo informacyjne każdego podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą. To dzięki niemu witryny WWW pozyskują ruch i zdobywają zaufanie algorytmów wyszukiwarek. Warto zatem rozważyć przetłumaczenie jego fragmentów lub całości na dany język. Tego typu zabieg przyczyni się do podniesienia prestiżu Państwa przedsiębiorstwa i poprawy wskaźników SEO. Skutkiem przygotowania translacji będzie także zaznaczenie Państwa obecności w lokalnych wynikach wyszukiwania.
  • Przekłady ulotek i folderów reklamowych – wielu przedstawicieli biznesu uczestniczy w targach organizowanych nie tylko w Europie, ale również na całym świecie. Jeśli Państwa firma postanowiła zaprezentować swoją ofertę szerszemu audytowi to na pewno nie może zapominać o tłumaczeniach. Kilkaset złotych wydane na przygotowanie przekładów może zaowocować kontraktem wartym parę milionów. Nie mogą o tym zapominać również kierownicy działów marketingu.
  • Translacje instrukcji obsługi – przygotowanie tłumaczeń instrukcji obsługi może być dodatkową okazją do zaprezentowania Państwa oferty. Zwłaszcza w przypadku produktów, które nawzajem się uzupełniają. Rzeczowe podejście do tematu daje szansę na uzyskanie dodatkowych wpływów ze sprzedaży. Popularny manual doskonale sprawdzi się w roli nośnika Państwa propozycji biznesowej.
  • Udzielanie się w kanałach Social Media – tłumaczenia to także bardzo ważna część Państwa bytności w Social Media. Jeśli prowadzicie Państwo Fan Page lub inny kanał informacyjny, post po angielsku, niemiecku czy norwesku wzbudzi z pewnością zainteresowania Państwa potencjalnych klientów. Nie trzeba mieć do tego specjalnego talentu. Wystarczy jedynie trochę wprawy w pisaniu i umysł otwarty na nowe pomysły.
Tłumaczenia mogą być szansą na kontrakt wart wiele milionów