BIURO TŁUMACZEŃ ONLINE – GRUDZIĄDZ, ŚWIECIE

Tłumaczenia dla rynku wydawniczego

Tłumaczenia dla rynku wydawniczego – Wydawnictwa, dokonujące przekładów na potrzeby publikacji dążą do tego, aby tłumaczenia jakie zakupują były nienaganne zarówno pod względem treści jak i formy.

Do pozycji, które najczęściej podlegają tłumaczeniom, zalicza się przede wszystkim: albumy, roczniki historyczne, opisy zabytków oraz obiektów turystycznych, a także broszur na potrzeby kampanii reklamowych. Materiały dostarczone przez biuro tłumaczeń powinny wobec powyższych faktów spełniać wszelkie kryteria jakościowe i przejść wielokrotną korektę, najlepiej z wykorzystaniem umiejętności native speakera. W Polsce do najczęściej wybieranych języków dla tłumaczeń na potrzeby wydawnicze stosuje się lokalizacje: angielską (46%), niemiecką(28%), rosyjską(16%), francuską(5%) oraz włoską(4%).

Standardy zapewnienia jakości tłumaczeń

Przy wyborze języków dużą rolę odgrywa rynek docelowy na jaki przeznaczony jest dany produkt. W przypadku ściśle nie sprecyzowanego przeznaczenia, firmy wydawnicze najczęściej wybierają języki popularne, mając nadzieję na zdobycie szerokiego grona odbiorców. W takim czy innym przypadku, zwrócić należy uwagę na czynniki związane z możliwością zapewniania przez tłumaczy podejmujących się danego zlecenia odpowiednich standardów jakościowych. Do pakietu tworzącego taki standard zalicza się przede wszystkim doświadczenie, biegłą znajomość danej dziedziny oraz umiejętność ciekawego dobierania słów i płynnej redakcji tekstu. Tekst dostarczony do wydawnictwa oprócz poprawności leksykalnej winien być ciekawy i „łatwo przyswajalny” dla potencjalnego odbiorcy. Istotną rolę, niezmiennie odgrywa również budżet. Jak w każdej dziedzinie dobrze jest skierować swoje wysiłki na wybór firmy oferującej najlepszy stosunek jakości do ceny.

Tłumaczenia dla rynku wydawniczego
Tłumaczenia dla rynku wydawniczego

Protlumaczenia.pl w służbie wydawnictwom

Taką firmą są z pewnością Protlumaczenia.pl od wielu lat wykonujące translacje na potrzeby zarówno: instytucji, urzędów jak i firm. Nasze biuro tłumaczeń dostarcza Państwo przekłady najwyższej jakości, ze słownictwem dobranym do specyfiki danej branży. Do naszego zespołu należą tłumacze przysięgli większości języków obcych, najpopularniejszych w naszym kraju. Do grona naszych klientów należą znaczące Firmy o zasięgu ogólnopolskim oraz Urzędy Miast. Poprzez różne formy współpracy docieramy do Państwa zarówno drogą tradycyjną jak i poprzez media online. Decydując się na współpracę z naszym biurem w Grudziądzu, macie Państwo pewność, że pieniądze przeznaczone na przekłady zostaną we właściwy sposób spożytkowane a Państwo otrzymacie tłumaczenia na najwyższym poziomie.