BIURO TŁUMACZEŃ ONLINE – GRUDZIĄDZ, ŚWIECIE

Laboratorium tłumaczeń

Gdyby chcieć sprowadzić nasz zespół do postaci fikcyjnych, utworzą one prawdziwą manufakturę tłumaczeń. I chyba nic w tym zdrożnego, że lubimy śmiać się sami z siebie. Zacznijmy zatem snuć opowieść o epickiej istocie naszej działalności.

Dawno, dawno temu za górami za lasami żył sobie smok, który pomieszał wszystkie mowy świata. Wielu śmiałków chciało odwrócić taki stan rzeczy i rzuciło się w wir poszukiwań odpowiedniego rozwiązania. Niestety języki były tak trudne, że wraz z upływem czasu coraz trudniej było odnaleźć sens poszczególnych zwrotów. Ludzie musieli uczyć się wszystkiego od nowa. Powstało wiele mądrych ksiąg, gdzie spisano sens wszystkich znanych ludzkości wyrazów. Niestety nie każdy miał do nich dostęp. Ludzie, którzy podróżowali po świecie i kupcy musieli korzystać z wiedzy tak zwanych strażników. Ci ostatni utworzyli manufaktury tłumaczeń. I tak powstały Protlumaczenia.pl. Nasze laboratorium słowa tworzone jest przez następujące osobistości:

Laboratorium tłumaczeń

  • Naczelnego alchemika – naczelny dowódca Protlumaczenia.pl oprócz alchemii umie przygotować wspaniałą pomidorową. Od czasu do czasu upiecze również babkę tiramisu, co przekłada się na znajomości z prawie setką mędrców. Z racji wieku i doświadczenia laboratorium czerpie z nich wiedzę oraz doświadczenie. Translacjom świadczonym przez Internet towarzyszy otoczka tajemniczości mierzonej w megabajtach. Zlecenia można do nas dostarczyć także konno i za pomocą posłańca. W pobliżu naszej groty istnieje spora stadnina, w której można pozostawić ulubieńca.
  • Starszą organizatorkę i logistyka– Protlumaczenia.pl dbają o właściwą organizację pracy i dlatego stworzyły etat organizatorki. Poza wysyłką tłumaczeń do jej zadań należy zakup sznurówek oraz pałeczek z nawozem do kwiatów. Nasz logistyk odpowiada również za właściwy obieg otrzymywanych rękopisów, maszynopisów oraz plików tekstowych.
  • Posłańca literata – posłaniec niesie dobrą nowinę o naszej pracy do wszystkich okolicznych królestw. Jego zadaniem jest informowanie Państwa o aktualnych promocjach i udzielanych rabatach. Za swoją pracę nie pobiera on wynagrodzenia. Nie dlatego, że nie lubi złota, ale z wrodzonej skromności. Trudno bowiem wycenić jego pracę.
Laboratorium tłumaczeń online
Laboratorium tłumaczeń online

Resztę postaci opiszemy wkrótce. Ciąg dalszy nastąpi.