BIURO TŁUMACZEŃ ONLINE – GRUDZIĄDZ, ŚWIECIE

Co dla firmy oznacza przełamanie bariery językowej ?

Sukcesy osiąga się zwykle poprzez przełamanie swojej strefy komfortu. To jak daleko rozwinie się Państwa biznes jest ściśle uzależnione od  podjętych kroków. Jeśli lokalni odbiorcy nie wystarczą do zapewnienia firmie należytych osiągnieć to warto poszukać ich gdzieś indziej.

Jednym ze sposobów na pozyskanie klientów jest zdobycie ich zagranicą. Wielu przedsiębiorców przekonało się co do zasadności takiej decyzji. Rozpoczęcie przygody ze sprzedażą towarów i usług poza najbliższym otoczeniem to przede wszystkim konieczność przełamywania barier językowych. Na początku może być ona utrapieniem, lecz z czasem przełoży się na:

Przełamanie bariery językowej

  • Wzrost sprzedaży – za wiele dóbr klienci spoza naszego kraju muszą zapłacić znacznie więcej od rodzimych odbiorców. W krajach starej Unii Europejskiej drożej sprzedawana jest żywność, kosmetyki czy odzież. Polscy importerzy mają zatem pełne pole do popisu. Nie dość, że mogą zaoferować asortyment o podobnej jakości to jeszcze nieźle na tym zarobić. Przygotowanie oferty sprzedażowej w języku docelowego kontrahenta to pierwszy ruch ku zwiększeniu posiadanych parametrów ekonomicznych.
  • Kształtowanie świadomości odbiorców – każdy rynek jest inny. Są jednak prawidła, które można potraktować uniwersalnie. Jednym z nich są kwestie związane z kształtowaniem świadomości osób, które stanowią o jego całokształcie. Do Państwa klientów zdecydowanie lepiej dotrze oferta, które będzie napisana w ich rodzimej mowie. Warto zatem takie materiały jak foldery reklamowe czy katalogi od razu przygotować w języku planowanego kierunku ekspansji.
  • Zagoszczenie w rankingach wyszukiwarki Google – współczesny Internet dużą wagę przywiązuje do treści. Witryny WWW, które są w nią bogate plasują się wyżej od tych, których zawartość ogranicza się w zasadzie do zakładki kontakt. Przetłumaczenie strony Internetowej na angielski, niemiecki, włoski czy francuski daje szansę na zauważenie jej przez algorytmy decydujące o klasyfikacji poszczególnych zasobów. Nie ma zatem skutecznego marketingu bez przekroczenia granic lingwistycznych.
Tłumaczenia pozwalają rozwinąć firmę i osiągnąć zamierzony cel
Tłumaczenia pozwalają rozwinąć firmę i osiągnąć zamierzony cel

Jeśli zastanawiacie się Państwo nad wyborem optymalnych rozwiązań w zakresie tłumaczeń to zapraszamy do kontaktu z naszym teamem. Gwarantujemy, że razem z nami osiągniecie Państwo zamierzone cele.